RSS
 

O mnie

 

Witam  na moim blogu,
mam na imię Andrzej z wykształcenia jestem Technikiem Budownictwa. Moją przygodę z płytami gipsowymi rozpocząłem 15 lat temu. Praca z płytami G-K  stała się moja pasją. Żeby pogłębić wiedzę korzystałem ze szkoleń dostępnych  w Polsce jak i w Niemczech.  Mam za sobą 2,5 letnie przeszkolenie w zakresie suchej zabudowy, w najlepszym i największym  w Niemczech Centrum Szkoleniowym  – Ausbildungszentrum der Bauindustrie  w Hamm. Teoretyczną wiedzę zdobywałem również  w  Hans Schwier Berufskolleg  w Gelsenkirchen. Swoją  wiedzę praktyczną jak i teoretyczną potwierdziłem przed niemiecką komisją egzaminacyjną Industrie-und Handelskammer Dortmund uzyskując tytuł „Trockenbaumonteur” (Monter suchej zabudowy).

Miałem przyjemność brać udział w wielu szkoleniach takich  firm jak: Lafarge, Knauf, Promat GmbH Bautechnischer Brand i schutz , Hilti, Wellhöfer Treppen GmbH & Co.KG, Protektor, Hörmann Deutschland, Riegelhof & Gärtner, geo-FENNEL GmbH, Nagelstutz und Eichler GmbH & Co.KG, VG-ORTH GmbH & Co. KG.

W maju 2015 otrzymałem tytuł Rzeczoznawcy w dziedzinie suchej zabudowy na kraje Unii Europejskiej i zostałem przyjęty do Niemieckiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców.

Jestem również członkiem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

Mogę śmiało powiedzieć, że porady które są na moim blogu, poparte są  wiedzą teoretyczną, praktyczną a przede wszystkim 15 – letnim doświadczeniem.

Mój blog poświęcony jest  w całości suchej zabudowie. Przedstawiam tu możliwości i techniki wykonywania suchej zabudowy, techniki szpachlowania, budowy konstrukcji, obróbki płyty gipsowej. Pokazuję co można zrobić z płyty gipsowo- kartonowej i nie chodzi tu tylko o ściany czy sufity. Przedstawiam praktyczne porady, ciekawostki, trochę historii i matematyki. Płytę  potnę i powyginam na różne sposoby – jak?  –  sprawdźcie  sami.

Andrzej Lichacz

 

 

 

Komentowanie wyłączone.