RSS
 

Klapa rewizyjna do suchej zabudowy

23 lis

Klapa rewizyjnaKlapa rewizyjna jest istotnym elementem suchej zabudowy.  Podczas zabudowy płytami gipsowymi rur,  instalacji, często pojawiającym się problemem jest możliwość szybkiego dostania się do zaworów, puszek elektrycznych, różnego rodzaju mechanizmów i innego rodzaju łączy schowanych właśnie za tymi płytami gipsowymi. Tu właśnie przychodzą nam z pomocą klapy rewizyjne.

 

 

Klapa rewizyjna – podstawowe rodzaje

W najprostszej postaci wykonane z blachy, takie jak na zdjęciu poniżej –

Klapa rewizyjna

lub zbudowane na bazie ramek aluminiowych wypełnionych płytą gipsową, zdjęcie poniżej –

Klapa rewizyjna

Dzięki płytom gipsowym pochowane są wszystkie instalacje, a dzięki klapom rewizyjnym otrzymujemy szybki dostęp do zabezpieczeń  tych instalacji.

Klapy rewizyjne są w kształcie kwadratów, prostokątów lub kół.

Klapa rewizyjna

Ich wymiary zaczynają się od 15 cm x 15 cm (blaszana), a kończą na takich jakie zamówimy. Podstawowe jednak wymiary to: 15×15, 20×20, 30×30,40×40, 50×50, 60×60 cm. Można również kupić klapy rewizyjne  z odpornością ogniową. Klapy są także dostosowane do ścian z jedną lub z dwiema warstwami płyt gipsowych.

Zaletą klap rewizyjnych jest:

– łatwy i szybki dostęp do instalacji.

– możliwość ich zamówienia  w dowolnym wymiarze,

– nadają się do zamocowania  zarówno w ścianie jak i w  suficie podwieszanym,

– łatwość montażu,

– wysoka estetyka,

 

 

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Łukasz

  19 stycznia 2014 o godz. 10:40

  Dzień dobry,

  Chciałbym prosić o pomoc w temacie zdejmowanego ekranu w łazience. Mianowicie chciałbym mieć możliwość demontażu zabudowy pod umywalką. Byłby to jeden kawałek płyty o wymiarze około 50 x 60 cm. Chciałbym na całość zabudowy dać glazurę, płytę przed fugowaniem przeciąć w ten wymiar, na cięciu dać silikon zamiast fugi, a płytę do stelaża przymocować… no właśnie nie wiem czym ?? Czy może przymocować płytę do stelaża jakąś mocniejszą taśmą dwustronną i w razie konieczności po przecięciu silikonowej fugi ją odrywać ? Wówczas dałbym w tym miejscu płytę cieńszą o te 2mm, aby uwzględnić grubość taśmy dwustronnej. Czy może jest jakiś ciekawy sposób aby całość zrobić otwieraną montując w niej zawiasy lub jakieś magnesy ? Dodam, że owa rewizja nie musi być i nie będzie otwierana zbyt często. Bardziej chodzi o możliwość dostępu w przypadku wymiany rur kanalizacyjnych, bez demolowania łazienki., a do tego taka mała rewizja z klapką niestety nie wystarczy. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź i ewentualne wskazówki jak najlepiej zrobić taki trik, aby było solidnie i schludnie. Pozdrawiam

   
  • Andrzej

   19 stycznia 2014 o godz. 17:37

   Witam Panie Łukaszu !
   W sprzedaży można zakupić klapy rewizyjne o praktycznie dowolnych wymiarach. Standardowe to np. 30×30 cm, 40×40 cm, 50x50cm. Taką o wymiarze 50×60 cm, też na pewno znajdzie Pan na internecie. Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup klapy rewizyjnej na bazie ramek aluminiowych z wypełnieniem płyta gipsową. Przy zakupie jednak proszę pamiętać o tym czy ta kalpa rewizyjna ma być do ścianki o pojedynczym, czy podwójnym poszyciu z płyt g/k. Różnica polega na głębokości ramy aluminiowej.

    
   • Łukasz

    19 stycznia 2014 o godz. 22:52

    Dobry wieczór,

    Faktycznie ma Pan rację! Nie przyszło mi do głowy, aby szukać w ogóle większych wymiarów tych klap. Już na pierwszy rzut oka widzę, że wybór jest spory. Tym samym odpuszczę sobie kombinowanie ze zdejmowanym ekranem. Bardzo dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam serdecznie.

     
 2. Daniel

  7 sierpnia 2014 o godz. 17:21

  Bardzo prosimy o przywrócenie zdjęć do wątków w sekcji klapy rewizyjne:) Uprzejmie proszą wierni czytelnicy;)

   
 3. Darek

  18 sierpnia 2014 o godz. 21:56

  Witam.
  Panie Andrzeju bardzo dziękuję za ten blog i za to, że dzieli się Pan wiedzą z innymi.

  Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, w którym powinien być względnie łatwy dostęp do pionów wodno-kanalizacyjnych i gazu. Czy jest jakaś możliwość zabudowy ścianki wielkości 245 cm x 75 cm tak aby była możliwość jej demontażu? Ścianka oczywiście pokryta kafelkami. W przypadku naprawy/wymiany pionów klapa rewizyjna to raczej za mało.