RSS
 

Łącznik kątowy uniwersalny

22 sty

Lacznik katowy uniwersalny do profili CDŁącznik kątowy uniwersalny do profili CD. Jego zaletą jest możliwość łączenia profili CD pod różnymi kątami. Pomaga w płynnym przejściu sufitu podwieszanego na niższy poziom. Łatwy i szybki montaż. Dzięki niemu uzyskamy stabilna konstrukcję sufit.

Łącznik kątowy uniwersalny do profili CD

 

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

Dzięki fabrycznemu nacięciu możemy go wyginać w dowolny kąt.

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

Wystarczy wsunąć go w profile CD…

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

…i wygiąć np. kąt prosty…

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

… lub dowolny inny.

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

Łącznik ten ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju zabudowach. Dzięki niemu, uzyskamy  również  możliwość  szybkiego i łatwego  połączenia dwu poziomów ( np. sufitu) oraz stabilną konstrukcję.

Lacznik katowy uniwersalny do profili CD

Proszę jednak pamiętać, że nie jest on, zamiennikiem łącznika wzdłużnego stosowanego w gładkich sufitach podwieszanych z płyty gipsowej.

Łacznik katowy uniwersalny do profili CD

Łacznik katowy uniwersalny do profili CD

 

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
  1. Jarosław Zachwieja

    23 stycznia 2013 o godz. 09:08

    Witam
    Ten temat to dobre miejsce na pytanie, które mi się kołacze od dłuższego czasu po głowie: jak w przedściance mocowanej bezpośrednio konstruowanej na bazie profili UD/CD rozwiązuje się problem otworów drzwiowych i okiennych? Czy wolno stosować metodę opisaną przez Pana we wpisie z 3 października pt. Wnęka w ścianie gipsowej? (adres http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/1217 – niestety aktualnie nie działa) Czy też ze względu na duże rozmiary otworów należy rozwiązać problem inaczej?

     
    • Andrzej

      31 stycznia 2013 o godz. 13:19

      Witam,
      dziękuję za powiadomienie o wystąpieniu błędu we wpisie, wpis już został poprawiony i działa poprawnie. Można stosować to rozwiązanie. Oczywiście przy otworach szerszych niż 62 cm należy wstawiać wzmocnienia pod i nad otworem okiennym, oraz nad otworem drzwiowym.

       
  2. Sławek

    2 kwietnia 2013 o godz. 12:55

    Witam
    Mam pytanie jaki producent produkuje takie łączniki? Ja osobiści obleciłaem wszystkie większe molochy typu Castoram , Praktiker ale mają w ofercie.
    PS: Pana poradnik pomógł mi w wyjaśnieniu wielu kwestii i błędów jakie sam popełniłem przy montażu w mieszkaniu, wielki podziw i szacunek za dzieleniem się z innymi wiedzą i doświadczeniem.

     
    • Andrzej

      2 kwietnia 2013 o godz. 21:02

      Jeśli chodzi o te łączniki to na 100 % ma je w swojej ofercie zarówno Rigips jak i Knauf. Przepuszczam, że najszybciej dostanie je Pan w hurtowni budowlanej która się specjalizuje w suchej zabudowie.

       
  3. Piotr

    7 maja 2013 o godz. 08:37

    Wlasnie takich informacji szukalem. Wszystko podane jest w sposob prosty i jasny, co mnie bardzo cieszy. Mam tylko nadzieje, ze dalej bedzie Pan rozwijal przed nami tajemnice suchej zabudowy ! Dziekuje i pozdrawiam !

     
  4. Michał

    13 sierpnia 2013 o godz. 13:02

    Mam pytanko Czy ktoś może zna sklep wysyłkowy gdzie można kupić tego typu rzeczy jw. i te z innych wpisów (Łącznik uniwersalny do profili CD, Łącznik kotwowy pojedynczy profili CD60/27) pisałem do kilku sklepów ze znanego portalu Nikt nie ma Chyba że ma ktoś namiar na sklep na śląsku

     
  5. Norr

    1 września 2013 o godz. 15:38

    Generalnie nie mogę w sieci znaleźć tego łącznika, jest jakis inny sposób łązenia profili pod kątem prostym?