RSS
 

Oznaczenie grubości blachy profili do suchej zabudowy

22 paź

Oznaczenie grubości blachy profili do suchej zabudowyOznaczenie grubości blachy profili z jakiej został wykonane, jest dość często przewijającym  się pytanie od Państwa. Kolejne pytanie, to czy takie oznaczenie znajduje się na profilach. Otóż każdy szanujący się producent profili umieszcza takie oznaczenie. Dotyczy to wszystkich rodzai profili produkowanych do suchej zabudowy, niezależnie czy są to profile przeznaczone do budowy sufitów podwieszanych, czy ścian i przedścianek.

 

 

Oznaczenie grubości blachy profili do suchej zabudowy

Żółtymi strzałkami oznaczyłem grubość blachy z jakiej wykonany został profil. Na profilach oznacza się nazwę producenta, normy, rodzaj profilu, jego wymiary  i grubość blachy z jakiej został wykonany, oraz warstwę antykorozyjną.

W podanych poniżej przykładach, grubość blachy z jakiej zostały wykonane profile, wynosi 0,6 mm.

oznaczenie grubości blachy profili

 

 

Tagi:

Zostaw odpowiedź

 

 
  1. michał

    30 października 2013 o godz. 11:40

    Ja bym z chęcią zobaczył jak prawidłowo obrobić okno gdzie profile dane się przykręca a które powinny być luzem i prawidłowy sposób obrobienia murłaty

     
    • Andrzej

      3 listopada 2013 o godz. 17:19

      Niestety na dzień dzisiejszy nie dysponuje zdjęciami, dzięki którym mógłbym obrazowo to przedstawić. Samo pisanie nie wiele daje i zawsze powstają jakieś nieścisłości. Na pewno taki temat się pojawi na moim blogu.

       
  2. Marcin

    4 listopada 2013 o godz. 09:18

    Witam Panie Andrzeju,
    Po 1 gratuluje bloga – bardzo dużo cennych wskazówek można z niego wyciągnąć.
    Mnie nurtuje natomiast jedna sprawa, na która myślę że Pan mi udzieli jasnej odpowiedzi..
    Zamontowałem sufit podwieszany na stelażu podwójnym, następnie montuję ściany na stelażu. (gdzieś w komentarzach wyczytałem -za późno? -, że powinna być odwrotna kolejność?) moje pytanie brzmi jak prawidłowo zaszpachlować połączenia?
    Narożniki wewnętrzne zgięta na pół taśmą papierową? Natomiast czy dawać zgiętą taśmę papierowa na połączenie sufity ze ściana? Czy docisnąć płyty ścienne do sufitu i wyłącznie akryl?
    Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki – z góry dziękuję 🙂

     
    • Andrzej

      6 listopada 2013 o godz. 20:24

      Zarówno do narożników wewnętrznych jak i do połączenia ściany z sufitem (w tym konkretnym przypadku ściana i sufit wykonana jest z płyt g/k) może Pan wykorzystać taśmę papierową. W szpachlowanie jej nie powinno sprawić Panu problemu. Może Pan również wykorzystać np. taśmy typu Tuff Tape. lub inne tego rodzaju do narożników wewnętrznych.

       
  3. Łukasz

    11 sierpnia 2014 o godz. 10:33

    witam,
    mam pytanie odnośnie grubości blachy w profilach, czy przy zabudowie poddasza do profili CD o grubości 0,5 mogę przykręcać płyty ogniotrwałe 2-warstwowo? czy profil nie będzie za słaby?
    pozdrawiam

     
  4. Marcin

    13 sierpnia 2014 o godz. 22:56

    Witam.

    Z tego co obserwuję w marketach budowlanych (hurtowni/składów jeszcze nie sprawdzałem), to dziś królują profile o gr. blachy 0,5mm.
    Na plus wyróżniają się jednak profile Rigips Ultrastil, które mają mieć wg producenta o 50% większą sztywność.
    Planuję zrobić sufity podwieszane na konstrukcji samonośnej. Czy takie profile, potocznie ujmując “dadzą radę” w pomieszczeniu 3×2,7m? Profile chciałbym montować równolegle do krótszego boku pomieszczenia.

    Pozdrawiam