RSS
 

Po co składać i kleić płytę ?

31 lipiec

Po co składać i kleić płytę gipsową ?Po co składać i kleić płytę gipsową ? Płyta gipsowa to bardzo wdzięczny materiał. Możemy z niej wydobyć wiele ciekawych form, ja przedstawiam niektóre z nich poniżej we wpisie.  Użyłem do prac tylko płytę gipsową i klej gipsowy (żadnych profili metalowych, lub drewnianych).

 

 

 

 Po co składać i kleić płytę gipsową ? – właśnie dla takich przykładów:

Po co składać i kleić płytę gipsową ?taca

 

 

 

 

 

 

 

 

Po co składać i kleić płytę gipsową ?kostka

 

 

 

 

 

 

 

 

Po co składać i kleić płytę gipsową ?filar

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak to zrobić, opisze szczegółowo w kolejnych wpisach.

 

 

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Marcin

  22 stycznia 2013 o godz. 22:10

  kiedyś fachowiec mówił ze coś takiego robi frezarką i klei klejem stolarskim

   
  • Marcin

   22 stycznia 2013 o godz. 22:13

   ale nie wiem cy to prawda bo jaki klej by to utrzymał wikolll:))

    
   • Andrzej

    24 stycznia 2013 o godz. 20:43

    Tak, jest to prawda. Jeśli wykonywał to frezarką, to wystarczy oczyścić wgłębienie, zagruntować i można kleić klejem stolarskim.

     
 2. Joanna

  14 sierpnia 2013 o godz. 08:47

  Witam Panie Andrzeju. Przeglądam tak te Pana cudeńka i jestem pełna podziwu. Z całą pewnością jest Pan też najlepszą osobą, którą mogę zapytać o pewną kwestię. Otóż zastanawiam się ostatnio nad możliwością zrobienia z płyt kg okapu kuchennego (cena sklepowa okapu w stylu rustykalnym, który byłby moją inspiracją, jest porażająca). Czy dałoby się to zrobić? Jeśli tak, to jakich elementów należałoby użyć? Dodam tylko, że o płytach nie mam bladego pojęcia (no może oprócz tego, czego dowiedziałam się z Pańskiego bloga:-), ale mam w tej chwili u siebie ekipę montującą sufity, więc i dostęp do różnych narzędzi i materiałów.
  Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

   
  • Andrzej

   15 sierpnia 2013 o godz. 17:50

   Pani Joanno, z wykonaniem takiego okapu nie byłoby problemu, jednak płyta gipsowa nie wytrzyma jako okap nad kuchnią. Bezpośrednie uderzenia, bądź co bądź gorącej pary, po prostu by ją zabiły. Przykro mi, ale to rozwiązanie raczej odpada.

    
   • Joanna

    15 sierpnia 2013 o godz. 20:33

    Zapomniałam dodać, że w środek okapu miałby być wstawiony pochłaniacz-wyciąg np. jakiś podszafkowy czy coś takiego, a płyta stanowiłaby jedynie obudowę, z której wychodziłaby rura wentylacyjna. Czy takie rozwiązanie byłoby możliwe?

     
    • Andrzej

     18 sierpnia 2013 o godz. 17:11

     Pani Joanno, zawsze można spróbować, chodź ja gwarancji na to nie dam. Jeśli chodzi o płytę, tu użyłbym albo “Nida Hydro” lub “Aquapanel”. Zarówno do pierwszej jak i drugiej płyty należy jest też specjalna masa szpachlowa przeznaczona właśnie do tych płyt.

      
     • Joanna

      18 sierpnia 2013 o godz. 23:00

      Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam