RSS
 

Profile do suchej zabudowy

20 lip

Profile do suchej zabudowyProfile do suchej zabudowy. Rodzaje, wymiary, zastosowanie. Wszystko to, ujęte w jednej przejrzystej tabeli, która ułatwi Ci dobór właściwych profili do rodzaju wykonywanej zabudowy.

 

 

 

Profile do suchej zabudowy – Tabela

Profile do suchej zabudowy

 

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

 

 
  1. Grzegorz

    2 kwietnia 2013 o godz. 11:56

    Panie Andrzeju nie znalazłem nigdzie w pana poradach informacji o łączeniu profili. W przypadku wykonywania ścianki działowej z profili, jak wiadomo w pierwszej kolejności wyznacza i montuje się profile UW, nastepie docina się profile CW no właśnie co dalej… Czy profile CW powinny być przykręcone do UW, jedni twierdzą że tak a inni że nie. Ja nie mocowałem, są wsunięte i się trzymają i nie wiem czy jest to właściwie wykonane.

     
    • Andrzej

      2 kwietnia 2013 o godz. 20:31

      Panie Grzegorzu, dokładnie jak Pan napisał, w pierwszej kolejności montuje się profile obwodowe ścianki UW – montuje się je kołkami szybkiego montażu – rozstaw kołków max co 1 m. Następnym krokiem jest docięcie profili CW o 1,5 cm krótsze niż wysokość pomieszczenia http://plyty-gipsowe-porady-montera.pl/jak-przycinac-profile-do-sciany#more-685 , profili CW nie skręca się z profilami obwodowymi UW, czyli wykonał Pan konstrukcję poprawnie.

       
  2. Sebastian

    18 marca 2014 o godz. 10:41

    Panie Andrzeju, nigdzie na Pańskim blogu nie mogę znaleźć nic o profilach kapeluszowych. Czy miał pan styk z tymi profilami, czy można zrobić z nich suchą zabudowę poddasza?
    Poddasze mam ocieplone folią refleksyjną i ostatnia warstwa rozciągnięta jest pomiędzy krokwiami i jętkami (zakrywa je). Pomiędzy jętkami oraz krokwiami nie ma znaczących odchyleń w wysokościach, można powiedzieć, że utrzymują poziom; przeglądając wiele stron trafiłem na poniższą http://www.rigips.pl/system-rigips,44949,Poddasza,wszystkie,0,poddasza-47002.htm gdzie jest rozwiązanie z profilem kapeluszowym. Nie chcę bawić się z wieszakami ES ale chcę zapytać fachowca czy można tak zrobić zabudowę, jakie są ryzyka takiego rozwiązania, jakie mogą wystąpić problemy po montażu płyt na konstrukcji z profili kapeluszowych? Wiem, że takie rozwiązanie jest droższe niż przy wykorzystaniu UD i CD ale wydaje mi się, że jest mniej czasochłonne, a na czasie mi zależy.

     
    • Andrzej

      24 marca 2014 o godz. 12:36

      Jak najbardziej może Pan skorzystać z tego systemu. Jeśli jętki i krokwie na to pozwalają – przebiegają w jednej płaszczyźnie – na pewno będzie to rozwiązanie mniej pracochłonne. Jakie mogą być problemy przy montażu ? Panie Sebastianie jedyny problem to taki, kiedy jedna z krokwi lub jętek będzie bardziej wysunięta lub schowana i trzeba będzie wyrównać profil kapeluszowy aby przebiegał w jednej linii. Czy ten system jest droższy – chyba nie, odpada bowiem dużo robocizny. W Pana przypadku rozważyłbym również ewentualną zabudowę poddasza na łatach drewnianych 40×60 mm.