RSS
 

Rury w ścianie gipsowej (2)

01 Sty

rury w ścianie gipsowej - mocowanie rurRury w ścianie gipsowej, oprócz nieodzownej izolacji jaką powinny posiadać, powinny być również zamocowane – w zależności od potrzeby: do stropu, podłogi, bądź do profili. O ile mocowanie uchwytów do stropu i podłogi jest wykonywane prawie zawsze przez monterów instalacji, o tyle z mocowaniem rur do profili bywa różnie.
Niezamocowanie rur do profili za pomocą uchwytów może, i najczęściej prowadzi, w późniejszym czasie do przykrych i drogich konsekwencji – jednostronnego demontażu poszycia ścianki g/k i prawidłowego zamocowania rur i ponownego montażu poszycia płytami g/k, nie mówiąc już o straconych nerwach przez stukające rury i drżące ściany !

Rury w ścianie gipsowej – mocowanie

Co może się stać z niezamocowaną rurą ? Podczas gwałtownej zmiany ciśnienia spowodowaną szybkimi w czasie zmianami prędkości przepływu wody – otwarcie zaworu, zamknięcie zaworu – rura zacznie drgać.  Aby to lepiej zobrazować, wystarczy jak Państwo przypomną sobie jak reaguje wąż ogrodowy, gdy odkręcamy zawór. Dlatego tak ważnym elementem jest prawidłowe zamocowanie rur za pomocą uchwytów. Poniżej na rysunkach przedstawiłem dwie możliwości takiego zamocowania w ściance o konstrukcji pojedynczej z profili CW,

rury w ścianie gipsowej - mocowanie rur

rury w ścianie gipsowej – mocowanie rur

oraz w ściance instalacyjnej, pomiędzy dwoma profilami CW.

rury w ścianie gipsowej - mocowanie rur

rury w ścianie gipsowej – mocowanie rur

 

Tagi: , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Marek

  2 stycznia 2014 o godz. 15:49

  Witam, ja trochę nie w temacie ale proszę o pomoc. Planuje postawić ściankę z z g/k i profilów UW10, a na niej zamontować uchwyt z 32 calowym tv. Czy uchwyt zamontowany bezpośrednio w profil to dobre rozwiązanie? pozdrawiam serdecznie

   
 2. Adam

  20 stycznia 2015 o godz. 13:32

  Witam. Przy podwójnej ścince skręcając profile razem obniżymy izolację akustyczną przegrody więc może lepiej przy podwójnej mocować podobnie jak w pojedynczej?

   
 3. Łukasz

  10 sierpnia 2018 o godz. 12:14

  Witam,

  Czy wypełnienie takich otworów pianką nie będzie równie dobre ?.

  pozdrawiam