RSS
 

Suchy tynk – ile kleju ?

25 lip

Suchy tynk - ile kleju Ilość rzędów, wielkość i rozstaw placków kleju dla płyty 9,5 i 12,5 mm. Grubość placka kleju, to wszystko w dzisiejszy wpisie.

 

 

 

 

Suchy tynk – ile kleju ? – rozstaw rozłożenia kleju na płytach

 

Suchy tynk - ile kleju

Grubość placka kleju, powinna się mieścić w granicach od 2,00 do max 4,00 cm

W przypadku wykonywania suchego tynku na równa ścianę, wykorzystuje pacę zębatą 10 mm. W przypadku wykonywania suchego tynku na komin, musimy mieć pacę zębatą minimum 15 mm.

Suchy tynk - ile kleju

 
 

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. Marcin

  27 lutego 2013 o godz. 20:07

  Mam pytanie, czy stosując klej Knaufa perlfix mogę klej rozciągać na całej płycie, ściany mam idealnie proste, Chodzi mi głownie o kuchnię, łazienkę bo póżniej jeszcze płytki chcę kleić na płytach. i mam pytanie jeśli mam już wykonany stelaż pod sufity, to pierw gdzie mam płytę kleić/ kręcić na ścianę czy sufit. Czy jest to obojętne

   
  • Andrzej

   1 marca 2013 o godz. 09:20

   Nie trzeba rozciągać na całej płycie, wystarczy dookoła płyty po obwodzie i pas przez środek wzdłuż płyty. Nie wiem natomiast czy opłacalne jest klejenie płyt skoro są tak równe ściany, zwłaszcza że i tak będą klejone płytki. Jeśli chodzi natomiast o kolejność montowania płyt, to jeśli jest już wykonana konstrukcja sufitu, to należało by najpierw przykręcić płyty do konstrukcji sufitu.

    
   • Marcin

    1 marca 2013 o godz. 13:58

    Dziękuję za pomoc. Czyli można to robić pacą zębatą, i rozciągać tak jak Pan pisze. Też się tak zastanawiałem nad tymi płytkami, i pewnie lepiej i taniej będzie położyć płytki bezpośrednio na ścianie.

     
 2. Michał

  22 kwietnia 2013 o godz. 10:53

  Mam pytanie odnośnie klejenia płyt gipsowych na równe podłoże. Z informacji, które do tej pory znalazłem wynika, że w takim wypadku klej można nanieść trzema pasami przy pomocy pacy zębatej. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji jakiej szerokości taki pas powinien być. Na płyty będą klejone kafelki i zastanawiam się na jak dużej powierzchni płyta powinna być przyklejona aby bez problemu wytrzymała ciężar glazury.

   
  • Andrzej

   24 kwietnia 2013 o godz. 19:45

   Szerokość nanoszonego kleju pacą zębatą nie powinna być mniejsza niż 10 cm. Ja jednak wykonał bym to np. szpachelką zębatą szerokości 20 cm. Klej rozprowadzić należy dookoła płyty i jeden pasek przez środek wzdłuż płyty. Tylko zastanawiam się Panie Michale – jeśli ma Pan tak równą ścianę – czy nie lepiej przykleić płytki bezpośrednio na ścianę.

    
 3. Dawid

  21 marca 2015 o godz. 02:08

  witam, mam pytanie odnosnie klejenia gk. Sytuacja wyglada tak: blok plyta betonowa, planuje puścić przewody elektryczne i na to bezpośrednio przykleić płyty. Sciany sa w miare równe, stan tynku oceniam na dobry ale w celu uniknięcia kucia w tym betonie chce to zakryc gips kartonem. Czy to rozwiazanie ma jakis sens? Pozdrawiam

   
  • Andrzej2

   26 marca 2015 o godz. 19:16

   Ja nie widzę w tym problemu, montowałem tylko przewody na plastikowych uchwytach by przewody były w prostych linkach (w celu uniknięcia późniejszego ewentualnego przewiercenia).

    
   • Dawid

    6 kwietnia 2015 o godz. 16:16

    a czy lepszym rozwiązaniem będzie klejenie czy montaż na profilach kapeluszowych?

     
 4. Michu

  24 listopada 2017 o godz. 21:09

  A jeśli płyta jest podklejoną na klej o grubości 5 cm ?? Bez wkładek ???. Cześć płyty na placki o grubości 3 cm a część 5 cm. Co się stanie z taką płytą ??