RSS
 

Sufity mineralne (rastrowe)

27 grudzień

Sufity mineralneSufity mineralne (rastrowe) są alternatywą dla standardowych sufitów podwieszanych wykonanych z płyt gipsowych. Ich charakterystyczna cecha to lekkość konstrukcji oraz łatwość montażu. Znakomicie można je skomponować razem z sufitami wykonanymi z płyt gipsowych. Dzięki wysokim walorom estetycznym, doceniany przez właścicieli biur i sklepów, gdzie jest często montowany. Sufity tego rodzaju bardzo dobrze odnajdują się w zabezpieczaniu przeciwogniowym. Z tego też względu bardzo chętnie montowane są na przykład w szpitalach, przedszkolach, szkłach  czy kantynach.

Sufity mineralne – wymagania przed montażem sufitów mineralnych.

Sufity mineralne

 1. Wszystkie prace „mokre” (tynkowanie, posadzki) muszą być zakończone,

 2. Wilgotność w pomieszczeniu (na budowie) nie może przekraczać 70%,

 3. Temperatura w pomieszczeniu (na budowie) powinna być w granicach od 11° C do 35° C,
 4. Płyty mineralne muszą być składowane w pomieszczeniu minimum 24 h przed montażem,

 5. Niezależnie od pory roku drzwi zewnętrzne i okna muszą być już zamontowane,

 6. Płyty muszą być składowane na płaskim, suchym i czystym gruncie w oryginalnym opakowaniu,

 7. Opakowanie usuwa się tuż przed montażem,

 8. Płyty mineralne ułożone są w opakowaniu (kartonie) – fakturą (wzorem, stron widoczną ) do siebie i tak też powinny być wyciągane.

  Sufity mineralne

  Sufity mineralne

 

Tagi:

Zostaw odpowiedź

 

 
 1. sylwek

  30 marca 2013 o godz. 01:04

  witam,

  Mam na przedpokoju podwieszany sufit z płyty k-g i chciałbym po środku wyciać otwór o wymiarze 1m x 3m i zamontować w nim pleksę. I mam zapytanie jak to zrobić? jakich profili użyć? Jak przymocować ją do płyty?
  oczywiście mógłbym położyć pleksę poprostu na regipsie, ale chciałbym aby wszystko było na jednym poziomie.
  mam nadzieję, że rozumie Pan o co mi chodzi.
  Pozdrawiam,
  Sylwek

   
  • Andrzej

   1 kwietnia 2013 o godz. 12:43

   3 m ² to bardzo dużo, rodzi się pytanie jak gruba ma być ta pleksi, czy nad pleksą będzie źródło światła. I tu się zastanawiam, czy zamiast pleksi nie lepiej wstawić sufit napinany w to miejsce ?

    
   • sylwek

    2 kwietnia 2013 o godz. 20:32

    tak, myślałem o podświetleniu tej pleksy. jeśli chodzi o grubość to chyba nie musiałaby być bardzo gruba. nad sufitem napinanym też właśnie się zastanawiałem, tylko nie wiem czy sam bym dał radę to wykonać, a mieszkam za granicą.

     
    • Andrzej

     5 kwietnia 2013 o godz. 22:13

     Dlatego pytałem o grubość, bo przy cienkiej i szerokiej na 1 m będzie się bardzo uginała. Natomiast co do wykonania konstrukcji, to po wycięciu otworu, należałoby na krawędzi otworu poodkręcać profile CD i dodatkowo podwiesić je do stropu – to dla wzmocnienia całej konstrukcji sufitu. Następnie przykręcić kątowniki aluminiowe ( można je kupić pomalowane w kolorze pleksi ) równo z dolną krawędzią sufitu podwieszanego i na nich położyć pleksi.